Podłoga betonowa w mieszkaniach i domach 0

podłoga z betonu dekoracyjnego w mieszkaniu

Materiały betonowe są jednymi z najczęściej wykorzystywanych materiałów na budowie. Sięga się po nie przy budowie ścian fundamentowych/zewnętrznych domów, tarasów, balkonów, ścian oporowych, filarów, murów i posadzek. Obecnie wykorzystuje się beton także do wykonania podłogi w domu i mieszkaniu. Z kolei na ścianach wewnętrznych sięga się po beton dekoracyjny. Zamiast więc płytek ceramicznych, paneli czy wykładziny, coraz częściej można spotkać się z betonową podłogą. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Podłoga betonowa w mieszkaniu coraz modniejsza

Obecnie istnieje kilka technologii wykonania podłogi betonowej. Zwykle sięga się po beton posadzkowy, który zaciera się z posypką mineralną, co daje efekt posadzki niczym w hali czy magazynie. Po takie rozwiązania sięgają głównie osoby urządzające swoje wnętrza w stylu industrialnym. Inną opcją jest wykonanie podłogi z kolorowego betonu, który należy odpowiednio zabezpieczyć. Najpopularniejsze są w tym przypadku podłogi o kolorze żółtym, czerwonym, białym lub grafitowym. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykończenie posadzki w różny sposób – nie tylko betonem, ale także płytkami, posadzką dekoracyjną, panelami czy też deskami podłogowymi.

W celu uzyskania unikalnego efektu kafelków, warto wybrać wylewkę z betonu architektonicznego. Wówczas podłoże jest jednolite i matowe, chyba że sięgnie się po specjalne środki w celu nadania podłogi połysku. Z kolei dzięki zastosowaniu utwardzacza z barwnikiem można nadać podłodze preferowany odcień. Beton można polerować także za pomocą specjalnej szlifierki, dzięki czemu podłoga będzie zawsze błyszcząca i stanie się jeszcze łatwiejsza w czyszczeniu. Beton polerowany świetnie sprawdza się w przypadku wnętrz surowych, eleganckich i industrialnych.

Jakie są zalety podłogi z betonu?

Na korzyść podłogi betonowej z całą pewnością przemawia wytrzymałość odporność na ścieranie. Żadne szuranie krzesłami czy też przestawianie mebli nie przyczynia się do pogorszenia walorów estetycznych betonowej podłogi. Jako, że podłoga z betonu nie ma spoin, jest łatwa w czyszczeniu i nie trzeba sięgać po żadne specjalistyczne preparaty do jej pielęgnacji. Co więcej, betonową podłogę znacznie łatwiej jest odnowić niż podłogę drewnianą. Tak naprawdę to jest to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się niemalże w każdym pomieszczeniu.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *