Zalety i wady odkurzacza centralnego 0

centralny odkurzacz

Odkurzacz centralny to ciekawe rozwiązanie dla domów jednorodzinnych – zastępuje nam tradycyjny odkurzacz, na którego miejsce montujemy odpowiednią instalację. Nie jest to jeszcze bardzo popularne rozwiązanie, jednak w coraz większej ilości gospodarstw można się z nim spotkać. Jakie są wady, a jakie zalety takiego urządzenia? O tym w dzisiejszym wpisie.

Przede wszystkim zalety:

  1. Uwalniamy się od dźwigania.

Cała instalacja systemu centralnego odkurzania wmontowana jest w ściany budynku. Zamiast nosić ze sobą po  pokojach ciężki odkurzacz- podchodzimy do gniazda i wyciągamy samą rurę, która jest lekka i długa- jej wymiary w zupełności wystarczą na posprzątanie całego  piętra naszego domu.

  1. Kolejną zaletą jest wyeliminowanie cyrkulacji zużytego powietrza w budynku.  Odkurzacz centralny jest zaprojektowany w taki sposób, że powietrze i kurz zostaje zassane do węża, a on natomiast  przesyła je dalej, do jednostki centralnej maszyny. Kurz zostaje zmagazynowany w 30 litrowym worku, a powietrze przechodzi przez specjalny filtr i zostaje wypuszczone poza dom. Dzięki takiemu działaniu nie mamy praktycznie styczności z bakteriami i drobnoustrojami, cieszymy się pełną świeżością.
  2. Brak hałasu! Odkurzacz centralny mimo swoich gabarytów to bardzo ciche urządzenie. Hałas jest obecny jedynie w pomieszczeniu gospodarczym, w którym znajduje się nasza jednostka centralna.
  3. Wspomniane wcześniej worki z kurzem wymieniamy dwa do czterech razy w roku. Brzmi dobrze, prawda? W standardowym odkurzaczu niestety wymieniamy worki o wiele  częściej.

Wady? Z pewnością jest to droższa inwestycja niż odkurzacz, jaki gości w większości domów. Ceny wahają się od 1300 zł wzwyż. I jeśli można to nazwać wadą- warto, już przy budowie domu,pomyśleć o instalacji- wtedy łatwiej będzie nam dokonać montażu.

system centralnego odkurzania

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *