Jakie kompetencje powinien posiadać architekt? 0

architekt

Architekt to prestiżowy zawód, który wymaga szerokiej wiedzy na różnych polach i wielu umiejętności. Od profesjonalizmu architekta zależy nie tylko estetyka zaprojektowanego budynku, ale także bezpieczeństwo jego użytkowania. Sprawdźmy, jakie kompetencje powinien mieć dobry architekt.

Kompetencje podstawowe

Żeby starać się o zatrudnienie przez biuro architektoniczne należy ukończyć studia z zakresu architektury i urbanistyki. To podstawowa czynność, która uprawnia do wykonywania zawodu architekta. Projektowanie architektoniczne wymaga wyobraźni przestrzennej, stosowania technik rysunku i obsługi specjalnych programów. Wszystkie te umiejętności, kandydat powinien posiąść, a ich znajomość będzie musiał udowodnić podczas egzaminu teoretyczno-praktycznego.

Kompetencje dodatkowe

Chęci i nauka nie wystarczą żeby być dobrym architektem. Przedstawiciele tego zawodu powinni mieć wrodzony zmysł estetyczny i talent. Dodatkowe umiejętności, jakie należy przyswoić to wiedza z zakresu psychologii i socjologii. Architekt musi bowiem dużo rozmawiać z ludźmi, potrafić ich słuchać i zrozumieć ich potrzeby oraz umieć je zaadoptować do rzeczywistości, tak, by projekt odpowiadał ich gustom.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *