Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu hipotecznego? 0

kredyt hipoteczny

Jeśli ktoś decyduje się na zakup domu, ale nie dysponuje wystarczającą ilością wolnych środków finansowych, to pozostaje zdecydować się na kredyt hipoteczny. Będzie to również odpowiednie rozwiązanie dla osób planujących wybudować swoje wymarzone cztery kąty. Obecnie do wyboru są rozmaite oferty kredytowe, co ułatwia znalezienie najkorzystniejszego rozwiązania. Trzeba pamiętać o tym, że na całkowity koszt kredytu składa się wiele elementów. Zostaną naliczone różne opłaty dodatkowe, dlatego dokładne zapoznanie się z wszystkimi zapisami widniejącymi w umowie to podstawa.

Jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny?

Jeśli ktoś planuje wziąć kredyt hipoteczny, to warto zapoznać się z najnowszym rankingiem ofert kredytowych. Jest to darmowe narzędzie, które przyspiesza i ułatwia znalezienie najkorzystniejszego produktu finansowego. Bardzo ważny dla przyszłego kredytobiorcy powinien być całkowity koszt kredytu. Banki pobierają opłatę nawet za rozpatrzenie wniosku, udzielenie kredytu. Wysokość prowizji zależy od pożyczonej kwoty pieniędzy. Nierzadko wymagane jest także dodatkowe zabezpieczenie, co generuje kolejne koszty. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z fachowego doradztwa specjalisty hipotecznego. Przedstawi on najlepsze oferty w oparciu o wytyczne klienta. Będzie można poznać rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Istotne jest ustalenie optymalnego czasu spłaty kredytów, wybranie odpowiedniego rodzaju raty miesięcznej. Korzystne są oferty dotyczące kredytów ze stałym oprocentowaniem. Nie trzeba obawiać się przez kilka lat podwyżek stóp procentowych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty kredytowej?

Jest wiele istotnych parametrów kredytu, które powinno się mieć na uwadze przy przeglądaniu ofert. Na oprocentowanie wpływa przede wszystkim marża banku i wskaźnik WIBOR. W przypadku marży można mówić o stałej wysokości, informacje o niej widnieją w umowie podpisanej z kredytodawcą. Bank nie może jej zmienić bez zgody kredytobiorcy. Jeśli klient zapłaci wysoką prowizję, to można liczyć na niższą marżę. Bank nie ma wpływu na wskaźnik WIBOR, ale jego zmiana decyduje o wysokości oprocentowania kredytu i raty. Trzeba pamiętać także o tym, że w przypadku kredytu hipotecznego koniecznością będzie wykupienie polisy ubezpieczeniowej na nieruchomość. Można jednak zaoszczędzić pieniądze, jeśli wybierze się podstawową wersję ubezpieczenia. Nie trzeba z kolei decydować się na dodatkowe polisy, czyli na życie, od utraty pracy itd. Kredytodawcy oferują rozmaite usługi cross sellowe, ale zwykle są one mało korzystne dla klienta, dotyczą przykładowo założenia konta bankowego, karty kredytowej itd.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *