Jak dobrze wykonać naprawę dachu? 0

naprawa dachu

Regularne sprawdzanie stanu poszycia dachowego to podstawa. Pozwala to na wykrycie nieprawidłowości i podjęcie odpowiednich kroków mających na celu ich wyeliminowanie. Przeciekający dach to gwarancja całej kaskady problemów, dlatego należy temu przeciwdziałać. Mniej czasochłonny i kosztowny będzie remont dachu niż jego naprawa wynikająca z zaniedbania. Konieczne jest sprawdzenie stanu zarówno więźby, jak i poszycia oraz ocieplenia dachu.

Czas na naprawienie dachu

Jest wiele sposobów na naprawę więźby dachowej. Można ją wzmocnić przy wykorzystaniu podpór krokwi i jętek. Jest to jednak dosyć czasochłonne i skomplikowane. Łatwiej będzie wykonać wzmocnienie krokwi, spinając je deskami z obu stron. Dobrym rozwiązaniem będzie również wykorzystanie taśm stalowych do usztywnienia połaci dachowej. Bardzo częstą przyczyną uszkodzenia więźby dachowej jest jej zagrzybienie. Niestety nie wystarczy pozbycie się grzybów, bo zaatakowane przez niego elementy wymagają wymienienia. Dotyczy to także powierzchni, które miały kontakt z zagrzybionymi miejscami. Niezbędne staje się również zaimpregnowanie więźby dachowej preparatem o działaniu przeciwgrzybiczym. Jeśli zostanie ona zaatakowana przez szkodniki, to w pierwszej kolejności usuwa się powstałe zniszczeniach, a następnie przechodzi do odrobaczania. Warto też zaznaczyć, że przy rozległych zniszczeniach wymiana więźby może być nieopłacalna. Liczne pęknięcia i usterki są kosztowne i czasochłonne do zniwelowania.

Czy warto powierzyć to zadanie profesjonalistom?

Jeśli ktoś nie wie, jak dobrze wykonać naprawę dachu, nie chce popełnić kosztownych błędów, to warto powierzyć to zadanie fachowcom. Profesjonalna firma dekarska dysponuje wykwalifikowanymi pracownikami, którzy mają nowoczesne zaplecze techniczne. Są w stanie zrealizować sprawnie i terminowo nawet skomplikowane zlecenia. Naprawa dachu wykonana przez fachowców to gwarancja zastosowania nowoczesnych technologii i uchronienia się przed poważnymi awariami. Po profesjonalista w nie trzeba niczego poprawiać. Bezbłędne wykonane pokrycie dachu przełoży się na jego długotrwałą żywotność. Firma w pierwszej kolejności wykona ekspertyzę, z której jasno będzie wynikać, co można naprawić, a co musi zostać wymienione. Zostaną przeprowadzone dokładne pomiary, specjaliści przyjrzą się więźbie, poszyciu i izolacji. Określą procent powstałych szkód, ilość potrzebnego materiału do przeprowadzenia remontu. Zaletą korzystania z usług profesjonalnej firmy dekarskiej jest to, że zajmie się ona odpowiednim zabezpieczeniem terenu na czas przeprowadzonych prac.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *