Instalacje sanitarne 0

projektowanie instalacji sanitarnej

Instalacje sanitarne obejmują zespół instalacji na zewnątrz i wewnątrz budynku. Są to głównie media, takie jak; woda, gaz i powietrze.

Instalacje sanitarne

Budowa lub remont domu wiąże się z zakładaniem potrzebnych instalacji. Zazwyczaj potrzebujemy jej począwszy od prac remontowych i budowlanych. Nikt z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez dostępu do wody, czy kanalizacji. Instalacja wodna powinna zostać doprowadzona do każdego pomieszczenia w domu, gdzie woda będzie niezbędna. Duże znaczenie ma także instalacja grzewcza – jeśli wybieramy instalację CO, trzeba doprowadzić do kotła rury z zimną wodą. Montaż takich instalacji jest skomplikowany, dlatego najlepiej skorzystać z usług fachowców.

Projektowanie instalacji sanitarnych

Projekty budowlane są tworzone przez specjalistów. W tym przypadku instalacje sanitarne także powinni zaprojektować eksperci budowlani. Warto zauważyć, że instalacje wodno – kanalizacyjne powinny być rozplanowane na pożądanej wysokości. To pozwoli podłączyć wszystkie potrzebne urządzenia i baterie. Korzystanie w instalacji jest dopasowane zazwyczaj do potrzeb mieszkańców domu. Jeśli nie posiadamy wiedzy odnośnie projektów sanitarnych, pamiętajmy o kilku wskazówkach. Na wysokość od 50 do 60 cm powinniśmy doprowadzić rury z wodą, jeżeli mają być także podłączone do umywalki. Prysznic wymaga montażu o wysokości około 120 cm. Jeśli chodzi o spłuczkę – rury powinny znajdować się na wysokości około 60 cm.

Komu powierzyć projekty budowlane?

Projekty budowlane, w tym instalacje sanitarne, powinien projektować fachowiec. Można także skorzystać z usług montera instalacji sanitarnych posiadającego uprawnienia. To pozwoli znacznie zmniejszyć ryzyko błędów i problemów z tym związanych. Znając zasady projektowania instalacji, samemu także powinniśmy dać radę, jednak pomoc fachowca jest w tym przypadku nieoceniona.

O czym należy pamiętać

Najłatwiejsze do rozplanowania są instalacje wodne i kanalizacyjne. Tutaj nie potrzeba specjalnych uprawnień, aby zająć się ich montażem.
Jakich błędów należy unikać? Przede wszystkim nie wybierajmy najtańszych elementów, które mogą się szybko zużyć. Ważne, aby zabezpieczyć układ przed działaniem korozji. Rury mają ciągły kontakt z wodą, trzeba zatem pamiętać o połączeniu elementów w odpowiedni sposób. Pomocne są złączki i kleje. Ponadto, rury do wody powinny uwzględniać w układzie instalacje grzewcze. Do kotłów doprowadzamy tylko zimną wodę, a do innego urządzenia odprowadzamy ciepłą wodę w instalacji do określonych elementów sanitarnych.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *