Dlaczego warto zdecydować się na budowę domu parterowego? 0

dom parterowy
Domy parterowe obecnie cieszą się największym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Takich domów buduje się najwięcej i takie projekty są najczęściej kupowane. Dlaczego akurat dom parterowy cieszy się takim zainteresowaniem?

Zalety domu parterowego

Wygodnie dla jednej rodziny

Lata temu budowano wiele domów piętrowych, które były kosztowne nie tylko w budowie, ale i w utrzymaniu. Zakładano, że w domu będą mieszkały całe pokolenia. Obecnie znacznie odeszło się od tej tendencji, skupiając się na budownictwie jednorodzinnym. Małżeństwo, które decyduje się na budowę domu szuka projektu domu jednorodzinnego, parterowego, ewentualnie z dodatkowym poddaszem użytkowym, ale nie z całym dodatkowym piętrem. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że takie rozwiązanie jest tańsze niż dom piętrowy, który często zakłada powierzchnię wręcz zbyt dużą dla jednej rodziny. Dodatkowo, zaadaptowane poddasze stanowi optymalne wykorzystanie przestrzeni pod dachem, która w przeciwnym wypadku byłaby zmarnowana i może stanowić doskonały substytut piętra. Poza tym warto zauważyć, że bardzo łatwo można dom z poddaszem w wygodny sposób podzielić na strefy – strefę nocną z sypialniami na górze, a strefę dzienną z salonem i kuchnią na dole. Domy parterowe są po prostu wygodniejsze i stąd takie nimi zainteresowanie, a i koszty budowy są nie bez znaczenia.

Na co jeszcze można liczyć?

W przypadku, kiedy inwestorzy decydują się jedynie na typowy dom parterowy bez poddasza, mogą oni liczyć na znacznie zmniejszenie kosztów ogrzewania, bo taniej jest ogrzewać jedną kondygnację niż dwie. Takie domy często też budowane są w technologii energooszczędnej, co dodatkowo jeszcze zmniejsza koszty ich eksploatacji. To także wygodne, ponieważ nie ma konieczności instalowania schodów, a także wchodzenia i schodzenia z nich operując pomiędzy poziomami, co ma także miejsce w typowych domach piętrowych. Do zlokalizowanego na parterze pokoju dziennego można łatwo dopasować taras, ogródek lub w inny sposób połączyć go z ogrodem, a tym samym być bliżej natury. Dzieci mają też ułatwione wyjście na podwórko.
Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *