Aranżacje oranżerii 0

oranżeria

Oranżerie to inaczej ogrody zimowe. Są one niezwykle atrakcyjne i stają się coraz bardziej popularne także w naszym kraju. Wiele osób marzy o własnej oranżerii, jednak aranżacja tej przestrzeni czasem bywa problematyczna i nie do końca wiemy, jak właściwie się za nią zabrać. Wraz z ekspertami od działek pod oranżerie Investdom.pl przedstawiamy kilka wskazówek na oryginalne aranżacje oranżerii.

Wolnostojąca lub przydomowa

Przede wszystkim warto zastanowić się czy chcemy by oranżeria była budynkiem wolnostojącym czy może ma być dołączona do domu. Wolnostojące ogrody zimowe wyglądają bardzo urokliwie, jednak te dołączone do domu, szczególnie od południa, pozwalają między innymi zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Rośliny przede wszystkim

Aranżując przestrzeń oranżerii warto przede wszystkim postawić na rośliny. Daje ona możliwość uprawy wielu wymagających roślin. Warto przemyśleć czy chcemy,  by rosły tam raczej bardziej egzotyczne, nietypowe okazy czy może wolimy przeznaczyć to miejsce na uprawy roślin użytkowych, ciesząc się niektórymi warzywami nawet przez okrągły rok.

Meble również się przydadzą

W oranżerii świetnie sprawdzają się również meble ogrodowe, ponieważ jest to przestrzeń wręcz stworzona do relaksu oraz spotkań w gronie przyjaciół i rodziny. Pamiętajmy, by urządzić ją przytulnie i tak, by sama zachęcała do odpoczynku.

Dodatki są ważne

Przy aranżacji oranżerii nie można zapominać także o dodatkach. Potrafią one znacząco wpłynąć na klimat wnętrza. Do oranżerii świetnie nadają się przeróżne lampiony i świeczniki, ozdobne donice oraz rzeźby stojące.

Niezależnie od tego, w jakie elementy wyposażymy daną nam przestrzeń, oranżerie będą niezmiennie spełniać swoją główną funkcję jaką jest stworzenie alternatywnych możliwości na uprawę i rozwój wymarzonych ogrodów. Pamiętajmy zatem o sumiennym dbaniu o nie, a z pewnością włożony wysiłek zwróci nam się z nawiązką.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *