Zalety ocieplenia domu pianką poliuretanową 0

ocieplenie pianką pur

Od kilku lat ocieplenie domu pianką poliuretanową staje się coraz popularniejsze. Gwarantuje ona bardzo dużą szczelność, nie powoduje powstawania mostków termicznych. Dzięki natryskowej metodzie nakładania tworzy jednolitą strukturę, która nie tylko wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami w kwestii termicznej, ale również jest estetyczna pod względem wizualnym. Poniżej zebraliśmy dla Was największe zalety ocieplania domu pianką poliuretanową. Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Eko Dom

Pianka poliuretanowa jest uniwersalna

Natryskowa metoda nakładania pianki poliuretanowej sprawia, że można nią ocieplić praktycznie każdy element domu – od fundamentów, aż po sam dach. Co więcej, ze względu na sposób jej instalacji jest również ona najszybszym sposobem na ocieplenie budynku. W kilka godzin można nią ocieplić nawet 100 m2 poddasza, a w ciągu całego dnia, nawet cały dach.

Niestety jednak pianka poliuretanową niesie ze sobą pewne ograniczenia. Głównie w zakresie samej technologii. Ze względu na to, że jest ona wytwarzana bezpośrednio z prefabrykatów już na miejscu prac, bez wiedzy i odpowiedniego sprzętu nie będziemy mogli sami wykonać owego ocieplenia.

Ocieplenie poddasza – pianką zamknięto i otwartokomórkową

Na rynku spotkamy dwa rodzaje pianki PUR:

  • zamkniętokomórkową,
  • otwartokomórkową.

Mają one nieco odmienne zastosowanie. Zamkniętokomórkowa doskonale sprawdzi się do ocieplenia ścian. Ma właściwości podobne do styropianu, dlatego można ją kłaść w tych samych miejscach co polistyren. Charakteryzuje się wysoką izolacyjnością termiczną i odpornością na wodę. Nie jest niestety odporna na naprężenia – materiał jest twardy i sztywny.

Pianka otwartokomórkowa będzie znacznie bardziej elastyczna, ale będzie charakteryzować się nieco gorszą izolacyjnością termiczną. Jest bardzo lekka, co sprawia, że idealnie nadaje się na ocieplenie poddasza, a nawet konstrukcji drewnianych. Przy izolacji poddasza pianką otwartokomórkową warto dodać dodatkową warstwę paraizolacji, która zabezpieczy przed nasiąkaniem ocieplenia.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *